Początki firmy Hirsch sięgają roku 1892 , kiedy  to w Linzu w Austrii założono warsztat malarski będący początkiem  wielopokoleniowej firmy o zasięgu ogólnoeuropejskim.  Firma  ze względu na jakość usług  stopniowo zdobywała uznanie rozwijając się i zwiększając zakres prowadzonych prac. Upadek działalności nastąpił w okresie  II wojny światowej, jednak już w 1945 roku zaistniała ona ponownie na rynku. Od tego czasu rozpoczął się systematyczny rozwój firmy. W 1971 roku wybudowano nową siedzibę, którą w kolejnych latach rozbudowywano. W 1994 roku założono w Czechach pierwszą zagraniczną filię firmy Malerwerkstätte Otto Hirsch a już 2 lata później kolejną spółkę-córkę w Polsce. 
 
Polski oddział  z siedzibą w  Jeleniej Górze kierowany przez Pana Jacka Urbańczyka utworzono oficjalnie  14.12.1996  roku, w dniu tym firma uzyskała osobowość prawną.  Malarskim chrztem i pierwszym realizowanym  obiektem nowego podmiotu była budowa M-1 w Czeladzi, która bezusterkowym odbiorem zakończyła  pierwszy rok działalności. Ilość wykonywanych corocznie obiektów  stale wzrastała, obecnie jest ich każdego roku  kilkadziesiąt. Ten systematyczny rozwój Polskiego oddziału firmy Hirsch wymusił jej reorganizację . 
 
W jej ramach powołano samodzielne firmy działające w trzech lokalizacjach w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach, zatrudniając ponad 200 pracowników. Tutaj w dużych projektach, takich jak centra handlowe, hotele i zakłady produkcyjne oraz w zleceniach dla osób prywatnych zapewniamy i oferujemy profesjonalne usługi na wysokim poziomie w branży malowania, fasad, ochrony betonu, renowacji oraz rozbudowy wnętrz. Naszym klientom towarzyszymy podczas realizacji międzynarodowych projektów w każdym kraju – mając za cel zaoferowanie tego samego poziomu jakości za te same ceny, a przy tym lokalne wykonanie.
 
Gwarantujemy  najwyższą jakość, niezawodność, dochowanie terminów, perfekcyjną organizację budowy, dobór materiałów i logistykę. Doświadczenie i zaangażowanie naszych pracowników, którzy w kompetentny sposób wspierają Ciebie i Twoją firmę konkretnymi propozycjami rozwiązań 
w obliczu każdego wyzwania pozwolą na profesjonalny przebieg całego procesu budowlanego. Wyróżniamy się  kreatywnymi koncepcjami form i kolorów, innowacyjnymi technikami malowania i wzornictwa, osobistym doradztwem i prawidłowym wykonaniem od złożenia oferty aż po wysprzątany obiekt.
 
Systematyczny rozwój trwa nadal, jego celem jest rozszerzenie obszarów działania tak aby  w każdym rejonie kraju powstało  samodzielne przedsiębiorstwo posiadające pełen pakiet zleceń realizowanych przez wykształconą kadrę, a wykonywane projekty budowlane przez wysoką jakość prowadzonych prac sprawiły, że logo firmy stanie się na rynku prac wykończeniowych marką samo w sobie.
 

Historia firmy od wykończeń w Warszawie

Przedsiębiorstwo Hirsch i początki jego działalności sięgają roku 1892 r. To właśnie wówczas w niewielkim austriackim Linzu założono pierwszy warsztat malarski, którego renoma i rzetelność wykonywanych usług takich jak kompleksowe wykończenia wnętrz w Warszawie przetrwały do dziś. Obecnie firma jest na rynku usług budowlanych oraz remontowych synonimem terminowości oraz profesjonalizmu na każdym etapie współpracy. Usługi Hirsch Polska obejmują między innymi malowanie ścian, renowacje fasad obiektów, kompleksową renowację różnego rodzaju wnętrz i rozbudowę oraz ocieplenie budynków. Główna siedziba Hirsch Polska mieści się w Jeleniej Górze, natomiast jej oddziały zlokalizowane są w Warszawie, we Wrocławiu oraz w Katowicach.

 

Hirsch Polska Hirsch Warsaw Hirsch Katowice